فارسی و راستچین سازی قالب

چرا باید قالب سایت فارسی سازی شده باشد؟

همه ما می‌دانیم که نوع نوشتاری فارسی و انگلیسی کاملا متفاوت و در مقابل یکدیگر است. زبان برنامه نویسی وب سایت، نرم افزارها و تمامی تجهیزات الکترونیکی انگلیسی است و به همین دلیل باید آنها را در صورت لزوم فارسی سازی نموده و یا نحوه چیدمان را به گونه ‌ای تغییر داد که بتوانند، متنی فارسی را پشتیبانی کنند. این نکته در وب سایت ها بیشتر به چشم می خورد زیرا قالب اولیه تمامی وب سایت ها و حتی سیستم مدیریت محتوا از چپ به راست است که باید آن را تغییر داد.

چه قسمت هایی از سایت باید دچار تغییر شود؟

تصور کنید که در مقابل آیینه ایستاده اید همه چیز برعکس است، این امر دقیقاً باید در مورد قالب اجرایی شود. این آیینه همان تغییراتی است که در کد قالب ایجاد می شود. جابجایی چیدمان مولفه های گرافیکی، ایجاد تنظیمات و بهینه سازی اشکال در این تغییر اعمال و بسیاری از موارد دیگر که موجب می شود تا شرایط برای نگارش متن فارسی آماده شود. اگر این تغییرات را اجرایی نکنیم بنیان صفحه برای ایجاد متن با زبان فارسی آمادگی ندارد.

تغییر چیدمان عکس ها، منو، هدر، فوتر، حتی اشکال گرافیکی که دارای منحنی های خاص هستند دچار اشکال می شوند پس باید حتما از راستچین بودن قالب اطمینان حاصل کنیم.

قالب های موجود در پوسته وردپرس راستچین نیستند.

اگر مدیریت سایت وردپرسی را در دست دارید در در قسمت انتخاب پوسته وردپرس قالب های آماده رایگان ای قابل مشاهده است، که می توانید آن ها را با یک کلیک بر روی سایت خود نصب کنید. اما تقریبا هیچ کدام از آنها فارسی سازی نشده اند، قالب های انگلیسی که قطعا مشخص است، اما قالب های فارسی رایگان نیز اصولاً همانند دیگر پوسته ها می باشند و فقط متن آنها ترجمه شده است.

برای خرید قالب فارسی سازی شده چه سایتی مناسب است؟

گروه وب هاست دیزاین به صورت تخصصی در سایت جوملا پرس به فروش قالب وردپرس می پردازد و افراد می‌توانند با خیال راحت پشتیبانی ۲۴ ساعته خرید خود را ثبت کنند. آدرس وب سایت https://joomlapress.ir است که هم می ‌توان آن را در نوار آدرس نوشته و یا بر روی لینک دقیقا کلیک کنید تا وارد فروشگاه آنلاین جوملا پرس شده و خرید قالب وردپرسی خود را ثبت کنید.

راست چین کردن قالب سایت

تمامی قالب های موجود به فارسی تبدیل نشده اند و فقط بخش کوچکی از آنها به فارسی سای شده و به مرحله فروش رسیده است. گروه وب هاست دیزاین می تواند به شما در فارسی سازی پوسته ها کمک کند، برای اینکار قالب در نظر گرفته شده در مدت زمانی کوتاه تغییر داده می شود این تغییر شامل تمامی بخش ها و قسمت هایی است که نیازمند هستند و هیچ گونه کدنویسی اضافه ای صورت نمی گیرد.